Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
  • Ułatwienia dla niedowidzacych

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki, 
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej.

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

EKOLOGICZNIE POSTĘPUJESZ-DYMÓW NIE EMITUJESZ!

Wielkość tekstu:

Projekt zakłada realizację kampanii, która poprzez zróżnicowane działania i zasięg oddziaływania stanie się doskonałym narzędziem edukacyjnym, informacyjnym oraz promocyjnym. Głównym działaniem kampanii będzie przeprowadzenie otwartego seminarium "Kaszubski Dzień Energii".

Seminarium stworzy możliwość dostępu do wiedzy wszystkim zainteresowanym mieszkańcom województwa pomorskiego. Wsparcie merytoryczne Stowarzyszenia Gmin Polskich "Energie Cites" zapewni najwyższy poziom oferowanej wiedzy.

Seminarium będzie miało charakter otwarty i edukacyjny, na którym m.in. uczniowie szkół powiatu kościerskiego przeprowadzą pokaz mody recyklingowej oraz zostaną przedstawione możliwości pozyskania dofinansowania na inwestycje proekologiczne w przedsiębiorstwach i u prywatnych właścicieli gospodarstw domowych w perspektywie finansowej 2014-2020. Przy realizacji seminarium zostaną wykorzystane materiały edukacyjne zrealizowane podczas dotychczasowych projektów z zakresu edukacji ekologicznej: wystawa ambasadorów energii, dwa filmy edukacyjny z udziałem uczniów, film animowany czy spot radiowy.

Wsparciem dla działania głównego będzie szereg spójnych i kompletnych zadań kampanii:

  • wydanie e-publikacji "Eko-Pomorze" poruszającej nie tylko problematykę zanieczyszczenia powietrza i środowiska, ale przede wszystkim w sposób łatwy i przejrzysty przedstawiającej możliwości  oszczędzania energii w domu, pracy czy biurze.
  • Cykliczne "Kaszubskie spotkania z ekologią" prowadzone przez merytorycznie przygotowanego prelegenta zajmującego się edukacja ekologiczną w powiecie kościerskim, stworzą możliwość wzbogacenia wiedzy z zakresu efektywności energetycznej społeczności. Otwarte spotkania odbywać się będą w czterech powiatach: Kartuskim, Lęborskim, Kościerskim oraz Bytowskim czyniąc je źródłem ciągłego poznawania i doskonalenia zdobytej już wiedzy.
  • Przeprowadzenie konkursu "Pomorski ekolog" dla mieszkańców całego województwa pomorskiego. Konkurs polegać będzie na nagraniu telefonem, smartfonem bądź tabletem krótkiego filmiku prezentującego działania proekologiczne na terenie jego miejscowości. W ten sposób wszyscy mieszkańcy województwa pomorskiego będą mieli nie tylko możliwość zaprezentowania swojej wiedzy, ale również pomogą w promocji działań na rzecz efektywności energetycznej swojego miasta/wsi zwiększając przy tym liczbę odbiorców pośrednich.
  • Przeprowadzenie konkursu na stronie internetowej i Facebooku Miasta Kościerzyna dla społeczności całego województwa pomorskiego. Konkurs polegać będzie na cyklicznym wstawianiu pytań konkursowych ściśle związanych z merytorycznym zakresem kampanii na stronie www oraz Facebooku Miasta.
  • Przeprowadzenie gry ekologicznej (terenowej), która będzie miała na celu podniesienie świadomości jego uczestników na temat inwestycji i działań w regionie w zakresie ekologii.
  • Dodatkiem do zaproponowanych działań kampanii będzie bieżące umieszczanie wszelkim informacji na temat przeprowadzonych działań w aplikacji mobilnej Miasta Kościerzyny, która w chwili obecnej ma 1200 pobrań.

Wszystkie zaplanowane działania pozwolą osiągnąć główny cel projektu oraz cel długofalowy jakim jest redukcja emisji gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczeń pyłowych i w konsekwencji poprawa jakości powietrza i środowiska naturalnego w województwie pomorskim.

Więcej informacji na  stronie : http://koscierzyna.gda.pl/portal?id=2127932

Kliknij i słuchaj Powered By GSpeech