Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
  • Ułatwienia dla niedowidzacych

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki, 
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej.

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

POMORSKA UNIA ŚWIATŁOWODOWA

Wielkość tekstu:
Cyfryzacja i nowe technologie dostępne dzięki rozbudowie sieci światłowodowych zmieniają świat i pozwalają mieszkańcom korzystać z ultraszybkiego i stabilnego Internetu.
Szybki Internet jest przepustką do nieograniczonych możliwości dostępu do informacji, rozrywki, narzędzi komunikacji oraz różnego rodzaju aplikacji, które zmieniają sposób funkcjonowania we współczesnym świecie.
Biorąc pod uwagę lokalne potrzeby Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie m.in. gminy Łęczyce w ramach projektu „Gdański i Trójmiejski Orange Światłowód”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).
Ważnym elementem inwestycji jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych. Jest to związane z wdrażaniem programu rządowego, który zakłada uruchomienie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) zapewniającej szkołom bezpłatny, szybki i bezpieczny dostęp do Internetu a co za tym idzie możliwość realizowania programów edukacyjnych on-line, dostęp do nieograniczonych zasobów wiedzy i wykorzystanie ich w procesie nauczania.
Na obszarze gminy Łęczyce projekt obejmie swym zasięgiem 318 gospodarstw domowych w miejscowościach: GODĘTOWO, STRZEBIELINO, STRZEBIELINO OSIEDLE, ŁĘCZYCE oraz 7 szkół w miejscowościach: BOŻEPOLE WIELKIE, ROZŁAZINO, STRZEBIELINO OSIEDLE, ŁĘCZYCE. Informacje o punktach adresowych, które są rozważane w procesie projektowania sieci można pobrać ze strony https://www.orange.pl/view/popc.(strona otworzy się w nowym oknie)
Zgodnie z obowiązującymi zasadami w ramach projektów POPC inwestycja realizowana jest do granicy działek gospodarstw domowych z listy adresów kwalifikujących się do dofinansowania (tak zwanych „białych plam” na mapie dostępu do Internetu), wskazanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.
 
Doprowadzenie sieci do gospodarstw domowych będzie sukcesywnie realizowane do końca września 2020 r.
 
 
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
 
logo swiatlowod
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech