Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Pozyskiwanie dotacji

Wielkość tekstu:
Dofinansowanie na podróż zagraniczną do Norwegii
 
Nowe możliwości dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w celu wsparcia na utworzenie partnerstwa w ramach Programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje".
 
Wsparcie na utworzenie partnerstwa (Travel Grants)  - celem wsparcia na utworzenie partnerstwa jest poszukiwanie partnerów i nawiązanie międzynarodowego partnerstwa pomiędzy przedsiębiorcami z Rzeczypospolitej Polskiej oraz podmiotami prawa norweskiego w celu realizacji projektów partnerskich w ramach Programu „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje" ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
 
Kto może otrzymać dofinansowanie?
  • mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  • podmioty prawa norweskiego, które prowadzą działalność na terytorium Królestwa Norwegii
Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?
 
Wsparcie można otrzymać na podróż zagraniczną do Norwegii (polscy przedsiębiorcy) albo do Polski (podmioty prawa norweskiego) w celu poszukiwania i nawiązania międzynarodowego partnerstwa. Partnerstwo z podmiotami z Norwegii jest bardzo ważnym elementem Programu. Wszystkie projekty partnerskie będą premiowane dodatkowymi punktami podczas oceny wniosków o udzielenie dofinansowania w obszarach:
  • technologie przyjazne środowisku,
  • innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich,
  • technologie podnoszące jakość życia,
  • oraz w schemacie małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet.
Wsparcie na utworzenie partnerstwa ma za zadanie pomóc polskim przedsiębiorcom oraz podmiotom norweskim nawiązywać kontakty, przeprowadzać rozmowy i spotkania, których rezultatem będzie projekt partnerski.
 
MAKSYMALNIE MOŻNA OTRZYMAĆ:
 
1 200 euro
 
1 200 EUR to zryczałtowana kwota, którą można otrzymać jednorazowo.
 
Więcej informacji:ZANIM ROZPOCZNIESZ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ SPRAWDŹ CZY  MOŻESZ UBIEGAĆ SIĘ O DOTACJĘ :
 

Każdy początkujący przedsiębiorca planujący założenie własnej działalności gospodarczej może starać się o dotacje z urzędu pracy, które stanowią formę walki z bezrobociem. Ogromnym plusem takiej dotacji jest fakt, iż jest ona bezzwrotna. Ponadto przyszły przedsiębiorca już po pozytywnej decyzji  otrzymuje dotacje raczej szybko oraz jest ona wypłacana z góry - bez konieczności ponoszenia uprzednich wydatków z własnej kieszeni. 
 
Zadzwoń do Urzędu Pracy i zapytaj o dotacje http://wejherowo.praca.gov.pl/ -kontakt (strona otworzy się w nowym oknie)
 
 
 
POSZUKAJ INFORMACJI O FUNDUSZACH UNIJNYCH NA PONIŻSZYCH STRONACH
 
1. Portal Funduszy Europejskich (otwórz) (strona otworzy się w nowym oknie)
 
2. Lokalne Punkty Informacyjne w województwie pomorskim (otwórz) strona otworzy się w nowym oknie)
 
3. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku Środki na założenie i rozwój działalności ( otwórz) strona otworzy się w nowym oknie
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech