Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

„Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła plus”

Wielkość tekstu:
Nagłówek FEU RP CPPC UE
 
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, w czerwcu br., Gmina Łęczyce złożyła kolejny wniosek grantowy na zakup laptopów z rządowego programu “Zdalna Szkoła Plus” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
 
Łącznie Gmina Łęczyce  z programów „Zdalna szkoła” i  „Zdalna szkoła plus” pozyskała kwotę 184 576 zł na zakup laptopów. Zakupiony sprzęt ułatwi prowadzenie zdalnej edukacji, ale będzie też pomocny już po powrocie uczniów do szkół.
 
Pierwszy wniosek na zakup komputerów do szkół podstawowych Gmi-na Łęczyce złożyła w kwietniu br. Otrzymano wówczas  70.000 zł i zakupiono nowoczesny sprzęt do nauki w trybie „online” – 29 sztuk.
 
Na początku maja okazało się, że można składać kolejne wnioski na komputery do zdalnej nauki, tym razem w ramach nowej edycji programu pn. „Zdalna Szkoła Plus”. Gmina ponownie złożyła taki wniosek i pozyskała dokładnie 114.576 zł, za co planuje zakupić kolejne 42 sztuki laptopów. Programy realizowane są przez Ministerstwo Cyfryzacji i stanowią odpowiedź na aktualną sytuację szkolnictwa związaną z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie kraju. Sprzęt przeznaczony będzie dla dzieci z terenu Gminy Łęczyce pochodzących z rodzin wielodzietnych będących w trudnej sytuacji materialnej.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech