Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Wielkość tekstu:
Dnia 2 czerwca 2016 roku Zarząd Województwa Pomorskiego rozstrzygnął konkurs w ramach Poddziałania 10.2.1. Efektywność energetyczna – wsparcie dotacyjne RPO WP 2014-2020. W wyniku decyzji ZWP dofinansowanie uzyskało 20 projektów, w tym Gmina Łęczyce, która w ścisłej współpracy z Miejskim Obszarem Funkcjonalnym w Lęborku, złożyła wniosek o dofinansowanie zadania, polegającego na termomodernizacji czterech obiektów użyteczności publicznej.

W naszej Gminie realizowane będą następujące obiekty:
- Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim oraz byłe Gimnazjum w Strzebielinie Osiedlu - ocieplenie dachu i stropodachów, ocieplenie elewacji budynku wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana źródła ciepła na ekologiczne pompy ciepła z pionowymi wymiennikami oraz modernizacja wewnętrznych instalacji wentylacji, C. O., CWU i cyrkulacji.
- Zespół Szkół w Łęczycach oraz Zespół Szkół i Przedszkola w Strzebielinie Osiedlu - ocieplenie elewacji budynku wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej w części budynku.
Koszt całkowity w/w zadania to: 6.623.307,87 zł. Wartość przyznanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to: 5.140.789,70 zł. Jest to kwota maksymalna kwota jaką może uzyskać beneficjent- 85 % kosztów kwalifikowalnych. Projekt, który składaliśmy poprzez MOF Lębork zajął w rankingu wojewódzkim pierwsze miejsce. Gmina Łęczyce przygotowuje się do realizacji przedmiotowej inwestycji, której rozpoczęcie planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech