Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

TERMOMODERNIZACJA OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ NA OBSZARZE MOF LĘBORK

Wielkość tekstu:

logo szkolenie

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na obszarze MOF Lębork   (Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020)
  • Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim
  • byłe gimnazjum w Strzebielinie
W przedmiotowych obiektach oprócz klasycznej termomodernizacji polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych, dachów, stropodachów, wymiany okien, drzwi, wymieniono również źródła ciepła na ekologiczne źródła odnawialne tj. gruntowe pompy ciepła. Nowoczesne pompy zastąpiły wysłużony piec węglowy w obiekcie byłego gimnazjum, natomiast w Zespole Szkół w Bożympolu Wielkim zlikwidowano przyłączenie do ciepłociągu Spółdzielni. Dodatkowo łącznie z pompami ciepła dostosowano/wymieniono instalacje c.o. i c.w.u.
W chwili obecnej wśród budynków użyteczności publicznej należących do Gminy Łęczyce posiadamy już trzy obiekty wyposażone w odnawialne źródła energii tj. gruntowe pompy ciepła.
W 2018 roku w ramach w/w zadania termomodernizacji podlegać będą kolejne dwa obiekty tj. ZSiP w Strzebielinie oraz ZS w Łęczycach.
 
Wartość robót budowlanych brutto na poszczególne obiekty:
 
-) Zespół Szkół i Przedszkola w Strzebielinie – 728 980,00 PLN
(obecna nazwa: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebielinie Osiedlu)
-) Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim – 2 699 872,85 PLN
(obecna nazwa: Szkoła Podstawowa w Bożympolu Wielkim)
-) Zespół Szkół w Łęczycach – 1 300 261,51 PLN
(obecna nazwa: Szkoła Podstawowa w Łęczycach)
-) byłe gimnazjum w Strzebielinie – 1 002 792,00 PLN
 
Wszystkie cztery obiekty współfinansowane w 85 % kosztów kwalifikowalnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech